Halkalı Şekerler Tığ Havlu Kenarı ModeliHalkalı şekerler tığ havlu kenarı modelini kolay örnek arayanlara özel paylaştım. Çok ağır bir model değil. Bu yüzden hafif örnek sevenler ve mutfak havlu kenarı arayanlar bu modeli yapmayı düşünebilirler.

Rengarenk iplerle yada havlunun içindeki çiçeklerin renginde iplerle halkaların etrafını sıkı iğne ile doldurun.

Sonra halkaların kenarına tırabzan yapın. Bu tırabzanları halkaların yarısına kadar yapın. Sonra geri dönüp aynı tırabzanların üzerine aralarına birer zincir çekerek tekrar tırabzan yapın.

Bir halkaya tırabzanların üzerine 7 tane yaparak yapın. Diğer halkanın üzerine sıkı iğne yapın. Halkaları birbirine ters gelecek şekilde ekleyin. Üst kısmına sıkı iğne yapılan motifleri kenar bandına ekleyin.Sponsorlu Bağlantılar


Üst bölümü yapraklı olan halkaları 4 adet tırabzan ile ekleyin. Havlu kenarının kenar bandı havlunun ölçüsünde başlanarak yapılıyor. İlk sırayı delik yapıp ikinci sırayı yapraklı olarak yapın.

Son sırayı tekrar delik şeklinde tamamlayın. İsterseniz kemer kısmını tamamen delikli olarak da yapabilirsiniz. Ama modeldeki kemer kısmı halkalı bölüm ile takım şeklinde olmuş.

İsterseniz halkaların üzerine yapılan bir sıra delikli bölümü halkanın üzerindeki renk ile yaparak daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

Oya ve dantel dünyasının kolay ve anlaşılır anlatımı ile sevdiklerinize bu havlu kenarı modelini yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.