Halay Çeken İlmekler Örgü Modeli TarifiArtık örgü öremeyen kalmasın diyoruz ve bu sözümüze uygun modeller bulmaya devam ediyoruz. Hoş bir örgü modeli olmasının yanında tek sırada kurulduğu için oldukça kolaylık sağlıyor. Modeli nerelerde kullanabilirim?Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Bebek örgülerine çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanında kadın örgülerinde ve kaşkol, şapka gibi örgülerde de kullanılabilir. Minik desenli bir model olduğu için kullanım alanları çok fazladır. 

Model için 2 ve katları kullanılıyor. İlk olarak ilmekleri tamamını düz olarak örün. Sonra modelin arka tarafına geçip ilmeklerin hepsini ters olarak örün. Ön tarafa geçince modeli koymaya başlıyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Kenar ilmeğini alın ve ipi ön tarafa alın. İkinci ilmeğin arasındaki boşluğa girip ipi arka tarafa doğru çekerek yeni ilmek çıkartın. İpi arkaya alın ve bu iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. 

Tekrar ikinci ilmeğin arasına girin ve ön taraftaki ipi buradan çekerek ilmek çıkartın. İpi arkaya alarak ilmekleri birlikte kesin. Bu sırada herhangi bir ilmek artışı veya eksilişi olmuyor. 

Modelin arkasına geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta ilmekleri düz örüp arka tarafa geçin. İlmekleri ters örün. Tekrar ön tarafa geçince modeli tekrarlıyoruz. Kenar ilmeğini alın. 

Sonra ikinci ilmeğin arasındaki boşluğa arka taraftan girerek ipi çekin ve yeni bir ilmek çıkartın. İpi arkaya alın ve iki ilmeği düz örerek kesin. Bu işlemi sadece ön tarafta yaparak kolayca modeli örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir