Güz Gülleri Çeyizlik Gelin Kız Yelek ModeliÇok sevilen çeyizlik yelek modelinin bitmiş halini çok merak ediyordunuz bugün ilerlemiş halini ve yapım detaylarını göreceğiz. Çeyiz için standart bedene sahip sayılarıyla kolayca yapabileceğiniz bir yelek modeli.

Yelek modelinin yapımında orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş kullanılıyor. Yelek modeli yaparken 3 numara şiş kullanmanızı tavsiye ederim. Daha kalın şiş kullanırsanız model bu kadar muntazam olmayacaktır. Her zaman olduğu gibi bir ters bir düz lastik kullanılıyor. Bu model için farklı bir lastik kullanmanızı tavsiye etmem.Sponsorlu Bağlantılar


Model hareketli olduğu için lastik modelinin biraz sade olması gerekiyor. Yelek modelini aynı sayılarda yapmak istiyorsanız önleri 6 model 72 ilmek, arka parçayı ise 12 model 123 ilmek olarak başlayabilirsiniz. Koltuk kesimine kadar 50 santim örülüyor. Sonrasında koltuk kesimi yapılıyor. Model 10 ilmek ve katları ile yapılıyor. Yelek modelini büyütmek veya küçültmek için 10 ve katlarını kullanmanız gerekiyor.

Bu modeli ben daha önce anlatmıştım. Ama izleyiciler yelek modelinin bitmiş halini görerek karar vermek istiyorlar. Bu yüzden bende bitmiş hali ve detayları ile sizlerle paylaşmak istedim. Sevda hanım yelek modelini örmeye devam ediyor. Bu yüzden yaka ve koltuk kesimlerini ilerleyen zamanlarda paylaşacak. İnşallah bende yaka ve koltuk kesimini yazıya ekleyeceğim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.