Gündelik Örgülerde Kullanılan Tığ Örgü ModeliGündelik örgülerde kullanılan modeller genel olarak kolay tercih edilmektedir. Tığ ile yapabileceğiniz çok kolay bir model anlatımına yer verdim. İster yelek ister şal yapın.

Önce başlangıçta 6 tane üçlü tırabzan yapın. Sonra 4 tane zincir çekip üçüncü zincire batın. Tekrar 4 zincir çekip 6 tane tırabzan yapın. Bu şekilde 6 tırabzanın arasına iki tane delik oluşturarak devam edin. 

İkinci sırada tekrar 6 tane tırabzanı yapın. 3 zincir çekip ilk deliğe batın. 5 zincir çekip ikinci deliğe batın. 3 zincir çekip 6 tane tırabzanı yapın. Sonraki sıraya geçince önce 6 tane üçlü tırabzanı yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Hiç zincir çekmeden alt sıradaki ortada kalan deliğe batıp buraya bir tane ikili tırabzan yapın. 4 zincir çekip tırabzanların tepesine bir pipirik yapın. Aynı deliğin içine 3 tane daha ikili tırabzan yapın. 4 zincir çekip tepesine bir pipirik yapın. 

Aynı deliğe bir tırabzan daha yapıp hiç zincir çekemeden tırabzanların üzerine aynı şekilde tırabzan yapın. Diğer sıraya geçince tırabzanları yapın ve 4 zincir çekip alt sıradaki tırabzanların tam ortasına batın. 4 zincir çekip bir tane pipirik yapın. 4 zincir çekip tırabzanları yapmaya devam edin. 

Bu şekilde ilk sırayı tekrarlamış oluyoruz. Bundan sonrasında aynı şekilde sırasıyla örerek devam ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir