Güller Diyarı İki Renk Bebek Örgüsü Modeliİki renkli bebek örgüsü modeli veya battaniye modeli arıyorsanız anlatacağım modeli incelemenizi tavsiye ederim. Model 2 renk ile hazırlanıyor. Kullanacağınız rengin bir tanesini beyaz olarak kullanmanızı öneririm. Bebek örgülerinde bu model cıvıl cıvıl duruyor.

Model 4 ilmek ve katlarından oluşuyor. İlk olarak beyaz renk ile örgüye başladım. Önce lastik hazırlayın. Sonra örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Sonra örgünün arka sırasına geçince renk değiştirip kenar ilmeğini örmeden alın. 3 ilmek düz örün. Sonraki ilmeği üzerine ipi dolayarak örmeden atlatın. 3 ilmek düz örüp dördüncü ilmeği üzerine ip dolayarak örmeden atlatın.

Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. Dördüncü ilmeğin üzerine ipi dolayıp örmeden atlatın. 3 ilmek düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlatarak devam edin. İlmeği örmeden atlatırken üzerine bir kez ip dolayın. Yeşil renk ile 2 sırayı tamamladığımız için arka sırada beyaz renge geçiyoruz. Kenar ilmeğinden sonra 3 ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Üzerine ip dolayarak örmeden atlattığımız ilmeği doladığımız ilmeklerle beraber ters olarak örün. İlmeğin üzerine doladığımız ilmeklerle birlikte ilmeğin kendisini ters örerek topluyoruz. Bir kez ipi dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini alıp 2 ilmek düz örün. Bu sırada 3 ilmek olarak örülen ilmekleri eksiltmemiz gerekiyor. İlk ilmeği başındaki ilmekle beraber toplayın.

Tam ortadaki ilmeği düz örüp son kalan ilmeği arkasındaki kalan ilmekle beraber düz örerek toplayın. Modelimiz ortaya çıkmış olacak. Her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın. Her renk 2 sıradan oluşmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.