Gül Fidanı Yelek Videosu Ve Örgü Genç Bayan Yeleklerigul-fidani-tığ-orgu-yelekSevgili hanımlar artık bir gelenek haline gelen haftalık paylaştığım yelek modellerine bir yenisini ekleyerek genç bayan yeleklerini ve gül fidanı tığ yelek videosunu hazırladım. Video hazırladığım tığ yelek modeli 2 yıldır aklımda olan ve benim çok beğendiğim bir modeldi. Anlatmak bugüne kısmetmiş.


Modeli angora iple veya süper ince tiftik iplerle örmeyi tavsiye ederim. İp ne kadar ince ise model o kadar zarif ve güzel oluyor. Modeli örgüye yeni başlayanların zorlanmaması için 2 sıra tırabzan yaparak üzerine kurdum. Kenar lastiğin nasıl yapılacağını da anlattım. Modele başlarken bir ön bilgi vermek istiyorum.

En çok gelen sorulardan biriside bedenime göre kaç zincir çekmeliyim? Sorusu oluyor. Ben bu konuda zincir sayısı veremem ama ölçü verebilirim. Model ana ve ara delikli kısmı olarak iki modelin birleşmesi ile oluşuyor. Modelin uygulandığı bölüm 3 santim ara delikli kısım ise 2 santim yani toplamda bir tam model 5 santim oluyor. Giydiğiniz bir giysiyi önünüze ölçü alarak kaç santim olduğunu ölçün ve kaç model sığacağını hesaplayın. Bu şekilde daha sağlıklı bir ölçü elde edebilirsiniz. Elinizin sıkılığı ve gevşekliği tığ kalınlığı ölçünün değişmesine neden olacağı için benim rastgele ölçü vermem doğru olmaz.örgü genç bayan yelek modelleri (345Sponsorlu Bağlantılar


Gelelim modelin kurulumuna. 4 tane üçlü tırabzan yapıyoruz ve 16 zincir çekip en son tırabzanın tepesine batarak tutturuyoruz. Bu şekilde 16 zincir çekip 3 delik oluşturarak aynı yere tutturuyoruz. Kaldığımız yerden devam ederek 4 tane üçlü tırabzan daha yapıyoruz. Bir zincir çekip üçüncü tırabzana bir tane tırabzan yapıp 2 zincir  çekip tekrar aynı yere ikinci tırabzanı yapıyoruz. Aradaki bu delikli kısım ön yüzde ve arka yüzde daima aynı şekilde örülüyor. Arka taraftan delikli kısımı aynı örüp diğer model kısmını ise 8 adet tırabzan yaparak bitiriyoruz. Tekrar ön tarafa geçince üç zincir çekip oluşturduğumuz ilk delikle birleştiriyoruz. Üç tane daha tırabzan yapıp bu defa ortadaki deliğin boşluğuna sıkı iğne yapıyoruz. Sonra ikili tırabzan sonra üçlü tırabzan yaparak devam ediyoruz. Sekizinci sıkı iğneyi ilk sıkı iğne yaptığımız yere batarak yapıyoruz ve deliği kapatmış oluyoruz. Kaldığımız yerden devam ederek 3 tane daha tırabzan yapıp son delikle birleştiriyoruz ve son tırabzanı örerek modeli bitiriyoruz. Birbirinden güzel bebek örgülerine ulaşmak için 96 tane hırka modeline bakabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir