Gözyaşı Damlası Kibar Örgü ModeliGözyaşı damlası adını verdiğim minik desenli bir örgü modelinin anlatımına geçiyorum. Lastik gerektirmeyen bir örgü modeli oldu.

Bebek ve yetişkin örgülerinde kullanılabilir. Kibar bir örgü deseni olduğu için severek kullanacağınızı düşünüyorum. Model tek ilmekle yapılıyor. Aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Kullanacağınız ters ilmek sayısı arttıkça model lastik gibi toparlayacaktır.

Toplamda 3 ilmek ve katlarını hazırlayıp en son iki tane ilmek ilave edin. İlk olarak örgünün arka sırasında modele başlıyoruz. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince iki ilmek ters örüp üçüncü ilmeği düz olarak örün. Bu ilmeği çıkartmadan tekrar düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek ters üçüncü ilmeği çift olarak düz örün. İlmeği çift olarak örmekte amaç bir sonraki sırada ilmeğin boyunu uzatmak. Örgünün arka sırasına geçince iki ilmek düz örüp çift ördüğümüz ilmeği serbest bırakıp ipi ön tarafa alın ve örmeden atlatın. 2 ilmek düz üçüncü ilmeği örmeden atlatarak devam edin.

Örgünün ön tarafına geçince iki ilmek ters örün. Örmeden atlanan ilmeği düz olarak örün. 2 ters bir düz şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön tarafına geçince iki ilmek ters örün. Düz olan ilmeğe gelince iki sıra altına girerek buradan yeni bir ilmek çıkartın.

Sonra bu ilmeği şişe alıp iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. İki ilmek ters örün. Düz ilmeğin iki sıra altından bir ilmek çıkartıp şişe alın ve iki ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Modele şeklini veren kısım burası. Bundan  sonra örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.