Göz Yaşı Örgü DeseniYapımı oldukça kolay göz yaşı örgü deseni tarifi ile devam ediyoruz. Kullandığım ipim ve şişim kalın olduğu için modelim gösterişli oldu. Önce ilmekleri takıp örmeye başlıyorum. 

Kenar ilmeğini alın ve ilk ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ara boşluğuna girdiğiniz ilmeği düz örün. Sonraki ilmeğin ar boşluğuna girin ve buradan bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendini örün. Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayıp arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki tüm ilmekleri çiftli olarak keseceğiz. Böylece ön tarafta ikiye katlanan ilmek sayısı arka tarafta tekrar eski haline döndürmüş olacağız. 

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeği örüp devam edin. Arka tarafta bu çiftli ilmekleri ters örerek kesin. Nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kullandım. 

Bebek ve erkek örgülerinde hoş duracağını düşünüyorum. Modele başlarken çiftli ilmeklerle yapacağız. Modelin hem ön tarafı hemde arka tarafı oldukça hoş hoş görünüyor. Bence örgünün her iki tarafı da kullanılabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.