Göz Alıcı Tığ Oya ModeliSon günlerde ruh halim canlı ve cıvıl cıvıl örgülerden yana olduğu için göz alıcı renklerden oluşan yeni bir yazma oyası paylaşıyorum. Hardal sarısı yazanın kendi rengi oldukça canlı olmasına rağmen içindeki çiçeklerin rengi daha iddialı. Renkler bu kadar iddialı olunca oya modelini daha sakin renklerden yapmaya karar verdim. 

Yazmanın ana rengi olan hardal sarısı rengini tığ battısına kullandım. İlk sırayı da aynı renkle yaptım. İlk başlangıçta 3 zincir çekip sonra ilmeği uzatın ve bu ilmeği örün. Ördüğünüz ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp kalan iki ilmeği birlikte örün.

Tekli örümcek elde edin. Sonra iki tığ battısı sayıp üçüncüya batın. Buradan aldığınız ilmeği üç defada örerek tırabzan yapın. Bir zincir çekip sıkıştırın ve bu ilmeği uzatarak örün. Tekli örümcek yapıp üçüncü zincire girerek tırabzan yapın.İlk sırayı bu şekilde bitirin. Sponsorlu Bağlantılar


Tam ortada kalacak olan bölümde hardal sarısı rengini patlatmak istedim. İlk tırabzanın üzerine yeni ipi sabitleyin. 5 zincir çekip aynı yere batın ve buraya pipirik yapın. 4 zincir çekip sonraki tırabzanın tepesine batın. 5 zincir çekip her tırabzanın tepesine bir pipirik yapın ve aralarda 4 zincir çekin. 

En son sırayı gene hardal sarısı ile yaptım. Aralardaki zincire batıp 3 zincir çekin. İpi çift dolayıp sonraki zincire batın. Buradan alınan ilmeği 4 defada örerek yukarı doğru çıkın. 5 zincir çekip tırabzanın arasına girip pipirik yapın.

Tırabzanın arasına 5 tane sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Zincire tekrar batıp sıkı iğne yapın ve üç zincir çekerek aynı işlemi tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir