Görünce Selanik Örgü Zannedeceğiniz Örgü ModeliSevgili hanımlar paylaştığım modeli görünce selanik örgü zannedeceksiniz. Ama örülüş şekli selanik örgü gibi olmuyor. Modeli yapmak için 2 ve katlarına ihtiyacınız olacak. 

Önce modeli örmeye arka taraftan başlayacağız. Kenar ilmeğinden sonraki ilmeği düz olarak örün. İpi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatarak devam edin. 

Sırayı bitirince örgüyü çevirin ve kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Kesme işleminden sonra bir ilmek dolayarak artırın. Tekrar iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Her kesme işleminden sonra bir ilmek dolayarak artırın. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar arka tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki artırdığımız ilmeği düz örüp ipi ön tarafa alarak bir ilmek örmeden atlatın. Bir düz ilmek örüp bir ilmek örmeden atlatarak devam edin.

Ön tarafa geçince örmeden atlattığımız ilmek önde olacak şekilde iki ilmeği düz örerek kesin. Her kesme işleminden sonra ilmek artırmayı unutmayın. Model lastik görünümünde olmasına rağmen aralarda ajurlu bir görüntüsü var. Örgü modelini yaparken kalın şiş kullanırsanız aradaki ajurlar daha büyük olacaktır bunu göz önünde bulundurun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir