Görümce Topuzu Tığ Yelek ModeliGörümce topuzu tığ örgü modelini yelek ve şal yapımında kullanabilirsiniz. Dolgulu bir görünümü olduğu için lif yapımına da uygundur. Angora iple ve normal iple yapılabilir. Başlangıç için her modele 11 zincir gerekmektedir. Zincir çekerek başlıyoruz.

Sonra ipi dolayıp altıncı zincire batarak bir tane tırabzan yapıyoruz. Tırabzanı yaparken biraz gevşek bırakalım. Aynı yere tam 7 tane tırabzan yapalım. Sonra beşinci zincire batıp sabitleyelim. Tekrar aynı şekilde altıncı zincire batıp buraya 7 tane tırabzan yapın ve beşinci zincire tutturun.

İkinci sıraya geçerken bir zincir çekip geri dönün. İlk tırabzanın tepesine batıp bir tane sıkı iğne yapalım. Sonra 4 zincir çekip çift dolayın ve aynı yere batarak  bir tane tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Bu tırabzanı 3 defada örün ve son ilmeği kapatmayın. Aynı yere 3 tane tırabzan yapıp toplamda 4 ilmek olunca hepsini bir kerede toplayıp bir zincirle sıkıştırın. Tam ortada kalan tırabzanın tepesine batıp tutturun. Sonra son tırabzanın tepesine batıp 3 tane tırabzan yapın.

Bu tırabzanların son ilmeklerini bir kerde toplayıp kapatın. 4 zincir çekip tırabzanın dibine batın. Sonra diğer modele geçmek için ilk tırabzanın üzerine batıp bir tane sıkı iğne yapın. Aynı şekilde sırayı tamamlayın. 

Model 2 sıradan oluşmaktadır. Aynı işlemleri tekrarlayarak modeli tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.