Görenlerin Yapmak İsteyeceği Örümcekli Zarif ModeliBoyunluk olarak örülmüş ve görenlerin yapmak isteyeceği örümcekli zarif bir model anlatacağım sizlere.. Model çok kalın iple örülmüş bir boyunluk model olduğu için bende ince iple nasıl olduğunu görmek istedim ve alize angora gold ile ördüm.   

Bu model salaş bir görünüme sahiptir. Bu yüzden şal veya boyunluk gibi örgülerin yanında baharlık örgülerde yapabilirsiniz. İlk olarak başlangıç için yeterli şekilde zincir çekelim. Sonra zincirin bitiminde uzun bir ilmek çekelim ve ara vermeden hemen 3 zincir daha çekelim.   Sponsorlu Bağlantılar


Sonra uzun olarak çektiğimiz ilmeğin içinden yeni bir ilmek alın. Sonra bu ilmeği diğer ilmekle sıkı iğne örer gibi örüp pipiriği tamamlayın. Sonra bu örümceği dördüncü zincire batıp sabitleyin.  

Hiç zincir çekmeden ilmeği tekrar uzatın. Uzattığınız ilmeğin üzerine 3 zincir daha çekin. Sonra uzun ilmeğin içine batıp yeni bir ilmek çıkartın. Sonra bu iki ilmeği birlikte örün ve dördüncü zincire sabitleyin. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayın. 3 zincir çekip geri dönün.   

Zincirin dibine batıp sabitleyin. Hemen ilmeği uzatıp örün. Sonra 3 zincir daha çekip örümceğin içine batarak ilmek çekin. 2 ilmeği örüp alt sırada bulunan örümceğin bitiş kısmına batın. Örgünün tek bir örülüşü var. Diğer sıraya geçişlerde 3 zincir çekip geri dönün ve zincirin dibine batın. Kız çocuklarının şıklığına şıklık katacak olan minnie mouse şapka kaşkol modelinin yapımlarını da paylaştım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir