Görenlerin İşkembe Örneği Zannettiği ModelGören takipçilerin işkembe örneği zannettiği bir modele geldi sıra… Kullandığım ipin ince olması nedeni ile tahmin edersiniz ki görünümünün daha değişik göründüğü bu modeli bebek ve bayan örgüleri için kullanabilirsiniz. 

Tekli ilmeklerle yaptığım model için lastik gerekmiyor. İlk olarak bir ters bir düz şeklinde bütün ilmekleri aynı lastik örer gibi örün. Örgüye ön yüzde başlıyoruz. Sonra arka tarafa geçince bütün ilmekleri aynen olduğu gibi öreceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü sıraya geçince ön yüzde önce kenar ilmeğini alın ve düz ilmekleri aynen örün. Ters ilmeklere gelince ilmeği düz örüp ipi şişe bir kez dolayın ve aynı ilmeği bir kez daha düz örün. Bu sırada ilmekleri biraz gevşek örerseniz sonraki sırada zorlanmazsınız. 

Düz ilmeği örüp ters ilmeği önce düz örüp ipi dolayın ve bir daha düz örün. Biri ilmeği üç ilmek haline getirin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve 3 tane olan ilmekleri tersten girerek düz örer gibi kesin. İpi arkaya alın ve aradaki ters ilmeği örmeden atlatın. 

Sırasıyla 3 ilmeği birlikte kesip eksiltin sonra ipi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Tekrar ön tarafa geçince ilk başlangıçta olduğu gibi ilmekleri bir düz bir ters olarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir