Görenlerin İğne Oyası Zannettiği Muhteşem Tığ Oya ModeliGörenlerin iğne oyası zannedeceği muhteşem görünümlü tığ oya modeli ile sizlerle birlikteyim. Hem rengi hem tığ oyası ile gönülleri fetheden bu şık modeli nasıl yapacağınızı sırasıyla anlatacağım.

Oldukça ağır bir görünüme sahip olan bu tığ oya modeli tek renk yazma kenarı üzerine yapılmış. İlk olarak aynı görünmesini istiyorsanız tek renk yazma ayarlayın. Yazma ile aynı rente ip, krem rengi ip ve yeşil renkli ipe ihtiyacınız olacak.

İlk olarak tığ battısını hazırlayın. Sonra tığ battının üzerine çimen yapılacak. Çimen bölümü çiçeğin altına gelen kısım zincir çekerek devam edilirken çiçek desenlerinin arasına zincir çekip sonraki deliğe batıp bir tırabzan yapın.

Sonra tırabzanın içine bir tane pipirik yapıp sıkı iğne ile doldurun. Bu şekilde 3 adet yapmalısınız. Çiçek desenlerinin çok sık olmasını istemiyorsanız aradaki çimenlerin sayısını artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra yeşil yaprak bölümüne geçin. Önce bir delik oluşturun. Sonra zincir çekip 3 tırabzan yapın ve son ilmeklerini bir kerede kapatın. Tekrar zincir çekip aynı boşluğa batıp kapatın. Çiçeği yapacağınız bölümü zincir çekerek oluşturun.

Sonra aynı boşluğa bir yaprak deseni daha yapın. Böylece yeşil iple işiniz bitecek. Sonra çiçeklerin yapraklarını oluşturmak için alt zemin hazırlıyoruz. Bu kısım krem rengi iple yapılıyor.

En son olarak yazma ile aynı rengi kullanarak çiçeklerin yapraklarını oluşturun. Videolu anlatımını Derya hanımın yaptığı bu hoş tığ oya modelini yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.