Görenlerin Beğenerek Yaptığı Ajurlu Örgü ModeliMerhaba sevgili hanımlar yeni bir günde yeni bir anlatım ile sizlerle birlikteyiz. İnce iplerle yapılan örgü modellerine gösterdiğiniz ilgi nedeni ile bu anlatımlara devam ediyorum. 

İki sıradan oluşan bir model ve çiftli ilmeklerle yapılıyor. Örgüye başlarken önce lastik hazırlayıp ön tarafa geçince modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp önce bir ilmek dolayın ve bir ilmek örmeden atlayın. 

Sonraki ilmeği ters örüp örmeden atlanan ilmeği bu ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakın. Bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlatın ve bir ilmek ters örün. Ters ilmeğin üzerinden örmediğiniz ilmeği atlatıp bırakın. Sponsorlu Bağlantılar


İlk sırayı ön taraftan bu şekilde bir artırıp bir örmeden atlayın ve bir ilmek ters örüp yanındaki ilmeği üzerinden atlatarak tamamlayın.Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örün. 

Önceki sırada artırdığımız ilmek önde olmak kaydı ile önce bir ilmek dolayıp iki ilmeği birlikte ters örerek kesin. Hemen bir ilmek dolayıp iki ilmeği ters örer gibi kesin. Sırayı tamamlayın.

Ön tarafta kenar ilmeğinden sonra bir dola bir ilmek örmeden atla bir ilmek ters ör ve örmeden atlanan ilmeği ters ilmeğin üzerinden atlatıp bırakarak devam edin. Ajurlu bir model olmasını göz önünde bulundurarak nerede kullanacağınıza karar verin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir