Görenlerin Bayıldığı Yelek ve Etol Şal ModeliBugün 3 düz 3 büz modeli diye bilinen bu modeli farklı şekilde kullanarak nasıl şık bir yelek ve etol şal modeli haline getirdiğimi göstereceğim. Bu model çok kolay ve şık bir model olması nedeni ile sıklıkla tercih ediliyor.

Yelek modeli ve etol şal gibi örgülerin yanında bebek örgülerine de çok yakışmaktadır. Model 3 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. En son iki tane kenar ilmeğini lave edin. Modelin benim çalıştığım hali ile olmasını istiyorsanız 6 ilmek ve katlarını ayarlayıp son olarak 5 tane ilmek ilave etmelisiniz.

İlk olarak modele geçmeden önce ön sırada düz arka sırada ters şeklinde 5 sıra örün. İki modelin arasında düz örgü ile boşluk bıraktım. Bu boşluk sayesinde modelin görünümü tamamen değişti. Bu ara boşluğu istediğiniz şekilde artırıp eksilte bilirsiniz. Modelin ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın.

Önce bir ilmek artırın. Sonraki ikinci ilmeği örgünün başına geçirip üç ilmeği düz örerek birlikte toplayın. İkinci ilmeği örgünün başına geçirip kesme işlemi yapılınca üçgen şeklinde bir kapanış elde etmiş oluyoruz. Sonra bir tane ilmek artırın. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Önceki sırada model uygulanan 3 ilmeği bu sırada düz olarak örün. Sonraki 3 ilmeğe modeli uygulayın. Bir ilmek artırıp ikinci ilmeği örgünün başına alıp 3 ilmeği birlikte toplayın.

Sonra bir ilmek artırın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Arka sırada hepsini ters örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek artırın. Sonra ilmeklerin yerini değiştirip üç ilmeği birlikte toplayın. Sonra bir ilmek artırın. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. Böylece modeli her defasında kaydırmış oluyoruz.

Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlamalısınız. Çok kalın iplerle örmeyin. Ben denedim çok kaba durdu modeli göstermedi. Orta kalınlıkta ip veya angora ip tercih edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.