Görenlerin Bayıldığı Çeyizlik Tığ İşi Yelek ve Şal ModeliBugünkü modelimiz tığ ile yapılan yelek ve şal modeli olacak. Tığ işi sevenlerin beğeneceği bir yelek ve etol şal modeli ile karşınızdayım. Yelek modelini görünce çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Ben genelde şiş ile örgü örmeyi daha çok seviyorum. Ama tığ örgü sevenleri de düşünerek böyle şık modeller paylaşmaya özen gösteriyorum. Bugün alize angora gold ile zarif bir yelek modeli hazırladım. İlk olarak lastik için birkaç sıra tırabzan hazırlayın. Sonra kenarlarda tekrar tırabzan kullanın. Kenar tırabzanını ördükten sonra ipi çift dolayıp dördüncü tırabzana batıp ilmekleri ikişerli olarak örün ve bir tane tırabzan yapın.

5 tane zincir çekip bir kez ipi dolayıp tırabzanın ara boşluğuna girip bir ilmek alın ve bir zincir çekip ilmeğin boyunu uzatın. Sonra aynı boşluğa girip yeni bir ilmek çıkartıp bir zincir çekin ve ilmeğin boyunu uzatın. Bu şekilde 6 tane ilmek çıkartın. Sonra bu ilmekleri iki aşamada kapatın. Sonra tekrar ipi çift dolayıp dördüncü tırabzana batıp bir tane tırabzan yaparak devam edin. Bu şekilde sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı tamamlayınca örgüyü çevirin ve önceki sırada çektiğimiz zincirlerin ara boşluğuna girip buraya 6 tane sıkı iğne doldurun. Sonra iki modelin ara boşluğuna bir tane sıkı iğne yapın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Sonraki sırada kenar tırabzanını yapın. Bir zincir çekip önceki modelin tam ortasına batıp buraya ilmekleri ikişerli olarak kapatarak bir tane tırabzan yapın. 5 tane zincir çekip ipi dolayın ve tırabzanın ara boşluğuna girerek bir ilmek çıkartın.

Sonra bu ilmeği bir kez zincir çekip boyunu uzatın. Her defasında aynı boşluğa girip bir tane ilmek çıkartıp bir zincir çekin ve ilmeğin boyunu uzatın. 6 ilmek çıkartınca ilmekleri iki defada kapatarak tamamlayın. Aynı ilk sırada olduğu gibi bu sırayı tamamlayın. Sonraki sırada çektiğimiz zincirlerin ara boşluğuna girip buraya 6 tane sıkı iğne doldurun.

Bu yelek ve etol şal modelini çok kalın iple örmenizi tavsiye etmem. Çok kaba olacaktır. Özellikle angora iplerle model çok zarif ve kibar oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.