Görenlerin Ajurlu Zannettiği Örgü ModeliGörenlerin ajurlu zannettiği ama aralarda delik konulmayan bir model anlatacağım. 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp 2 tane kenar ilmeği ekleyin. Yapımı çok kolay olan bu modeli örmeye arka yüzden başlıyorum.

Bebek örgülerine yakışacak olan modeli ilk olarak ters örüyoruz. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri düz olarak öreceğiz. Tekrar arka tarafa geçince bütün ilmekleri tekrar düze çevirip öreceğiz. 

Böylece bir sıra haroşa oluşturacağız. Bu sırayı hazırlarken ilmekleri biraz gevşek örün. Böylece modeli kurarken zorlanmazsınız. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın. 3 ilmeği birlikte düz olarak keser gibi örün. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bu 3 ilmeğin ilkini düz örün. Kalan 2 ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki üç ilmeği düz örüp toplayın. Sonra bu 3 ilmeğin ilkini düz örüp kalan iki ilmeği düz örerek kesin. 

Böylece model bitmiş olacak. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta bütün ilmekleri düz örün. Arka tarafta bütün ilmekleri tekrar düze çevirin. Ön tarafta aynı modeli tekrarlayın. 

Kenar ilmeğini alın ve 3 ilmeği birlikte örün. İlk ilmeği düz örün. Kalan iki ilmeği birlikte düz örüp kesin. Bu şekilde modeli örmeye devam edin. Haroşalı olduğu için model kabartmalı bir görünüme sahip. Kolay model sevenlerin tercih edeceği bir model.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.