Görenleri Hayran Bırakan Sonbahar Tığ Oyası ModeliGörenleri hayran bırakan sonbahar tığ oyası modeli yapımını sizler için araştırdım. Kullanılan yazmanın rengini çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Kullanılan renkler yazmayı tamamlamış. Tek renk yazma kenarı için kullanılan bu tığ oya modelini aralarına dağ modeli kullanarak havlu kenarına uygulayabilirsiniz. Havlu kenarına kullanılacak kadar ağır bir tığ oya modeli olduğunu söyleyebilirim. Sizlerde kullanacağınız yazmanın rengine göre çiçek desenlerinin rengini kendiniz ayarlamalısınız.

Önce yazma ile aynı renkte tığ battısını hazırlayın. Tığ battı tığ oyanın daha muntazam ve daha gösterişli olmasını sağlıyor. Bu yüzden mutlaka kullanmanızı öneririm. Sonrasında aynı renk ile ikinci sıraya devam edeceksiniz. İkinci sırada aynı ilk sıra gibi tığ battı şeklinde zincir çekerek delik oluşturmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar


Bu deliklerin arasında çiçek motiflerini koymak için zemin hazırlamalısınız. Bunun için zincir çekip bir yuva hazırlayın ve sonra geri dönün. Zincir çekip ipi dolayın ve yukarı doğru örerek tırabzan oluşturun. Böylece bir yuva hazırlamış olacaksınız. Sonra yaptığınız tırabzanın içine sıkı iğne doldurarak aşağıya doğru inin. Bunu 6 kez yapın.

Bu sırayı tamamladıktan sonra çiçek motiflerinin yapraklarını oluşturun. Bu sırada 4 yaprak oluşturun. Tam orta kısma yaprak yerine zincir ile yuva oluşturun. Sonrasında oluşturulan bu yuvaya beyaz ip ile pipirik doldurun. Bu şekilde tığ oya modelinizi tamamlayın. Oya sandığım kanalının anlattığı bu şık tığ oya modelini yapmak isteyenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.