Görenleri Hayran Bırakan Havalı Tığ Oyası ModeliYepyeni ve görenleri kıskandıran tığ oya modeli ile devam edeceğiz. Hem çimen kısmı hem çiçek kısmı aynı teknik ile yapıldığı için bir bütünlük sağlıyor.

İçi dolu bir yazma olmasına rağmen çiçekleri tek renk olduğu için oya modelinin çiçeklerinin yapımında tek renk kullanılmış.

Siz kullandığınız yazmanın çiçeklerine göre renkler kullanabilirsiniz. Önce zürafasını yapın. Sonra çiçeklerin konulması için delikler oluştururken yapraklı kısmı da aynı anda yapmalısınız.

Yapraklı bölümü yaparken 2 zincir çekip ikinci deliğe batıp bir tırabzan yapın. Sonra bu tırabzanın içine batıp bir ilmek çıkartıp bir kez örün.

Ama ilmeği kapatmayın. Aynı yere batıp bu şekilde 10 ilmek çıkartıp bir kez örün ama kapatmayın. 10 tane olunca bütün ilmekleri tek seferde toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar 2 zincir çekerek sonraki deliği oluşturun. Yaprak kısımları bu şekilde devam ederken arada çiçekleri yapmak için delikler oluşturun.

Çiçekleri yaparken deliğin içine tekrar yeni delik oluşturun. Her deliğin içine aynı yaprakları yaptığımız gibi tekrar yapraklar oluşturun.

Çiçekler için 5 yaprak oluşturun. Sonra örgüyü çevirip her yaprağın arasına 8 zincir çekerek yeni delikler oluşturun.

Oluşturduğumuz her deliğin içine pipirik yaparak çiçekleri tamamlayın. Oya hanım kanalının hazırladığı bu tığ oya modeli yapması biraz zor olduğu için her çeyizde bir tane olması gereken modellerden biridir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.