Görenleri Cezbeden En İddialı 4 Adet Tığ Oya ModeliGörenleri cezbedip ilgisini çekeceğini düşündüğüm 4 adet iddialı tığ oya modeli ile sizlerle birlikteyim. Gerek renkleri gerekse görüntüleri ile ilgilerin odağı olan bu tığ oyaları görünce hemen yapmak isteyeceksiniz.

İlk modelimiz sonsuz yıldızlar tığ oyası olacak. Özellikle ağır ve ilgi çeken oyalardan hoşlanıyorsanız bu modeli mutlaka denemelisiniz. Videoda açık tonlarda yeşil renk üzerine benim en sevdiğim renkler olan mor ve pembe renkleri kullanılmış.

Bu tığ oyanın yapımı biraz sabır gerektiriyor. Hatta mutfak havlusu kenarı için uygun olacaktır. Önce tığ battısını yapıp sonra sonsuzluk işareti olan sap kısmını yapmalısınız. Üzerini renkli çiçeklerle sıkı iğne yaparak tamamlayın.

İkinci tığ oya modeli ise kafesli çiçekler olacak. Görünümü oldukça zarif ama yapılışı biraz emek gerektiren bir model. Oyanın yapımında 3 ayrı renk ipe ihtiyacınız olacak.

Özellikle gözünüz çok iyi görüyorsa bu modele öyle başlamanızı öneririm. Ne kadar emek verirseniz sonunda o kadar güzel işler ortaya çıkıyor.

Üçüncü modelin adı ise horoz ibiği tığ oya modeli. Önce tığ battısını yapın. Tığ battısını yaptığınız yerde çiçeklerin yaprak ksımını da aynı anda hazırlayın. Sonrasında iki aşamada çiçeğin yapraklarını yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Bu modelde aynı rengin farklı tonları kullanılarak zarif bir örnek elde edilmiş. Bu modelin yapımı diğer üç örneğe göre daha kolay olmaktadır. Hem ütüsü hemde yapımı kolay bir örnek olduğu için tercih edebilirsiniz.

Son örneğimiz sıralı kelebekler tığ oya modeli anlatımı olacak. Sıralı tığ oya modelleri daima en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Bunun nedeni hem yapımı hemde kullanımının kolay olmasıdır. Bu tığ oya modeli aynı zamanda namaz örtüsü kenarı içinde çok uygun olacaktır.

Bu tığ oyalarının yapımını Derya hanım yapmaktadır. Yılların tecrübesi ile hem çok güzel anlatım yapıyor hemde çok düzgün işler ortaya çıkartıyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir