Gökkuşağı Renklerinde Tığ İşi Battaniye ModeliGökkuşağı renklerinde yapılmış tığ işi battaniye modelinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Hasır örgüyü andıran bir battaniye modeli olmuş.

Bu modeli sadece battaniye modeli olarak değil değişik örgülerde de kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü veya kırlent gibi çok farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Bu modeli iki veya daha fazla renk kullanmalısınız.

1 zincir çekip bir sıra sıkı iğne yapın. 4 zincir çekin ipi 3 kez dolayıp dördüncü sıkı iğnenin tepesine batıp beşli tırabzan yapın. Tekrar ipi 3 kez dolayıp diğer tırabzanın yanına beşli tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


3 kez dolayıp üçüncü kez beşli tırabzan yapın. Tekrar ipi 3 kez dolayıp ilk olarak atladığımız boşluğa beşli tırabzan yapın. Bu boşluğa 3 adet tırabzan yaparak ilk modeli tamamlamış olacaksınız.

Sonraki sıraya geçince bu defa modeli kaydırmanız gerekiyor. Papatyanın örgü dünyası kanlının anlatımı yaptığı battaniye modeli için kenar kısmına sade bir model seçilmiş.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir