Gizemli Örgü Modeli ile Sevdiklerinize Sürpriz Örgüler YapınSevgili örgü severler gizemli örgü modeli ile sevdiklerinize farklı tarzlarda örgüler yapabilirsiniz. Örgünün zarif görünmesini istediğim için alize diva ip kullandım. İp ince yapıda olduğu için 3 numaralı şiş ile ördüm. Model ajurlu bir görünüme sahip.

Yapımı kolay olan bu model için 3 ve katlarını ayarlayın. Modeli lastikle kullanmanız gerekiyor. Örmeye ön taraftan başlıyoruz. Kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. İlk sırayı 2 düz 1 ters şeklinde tamamlayın.

Sırayı tamamlayınca arka tarafa geçin. Arka tarafta ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Ön tarafa geçince ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve üçüncü ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği şişe takın.Sponsorlu Bağlantılar


Yeniden çıkartılan ilmekle yanındaki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki iki ilmeği ters örün. Sonra tekrar üçüncü ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp şişe takın. İki ilmeği birlikte düz örerek kesin. 2 ilmek ters örün. Sırayı tamamlayınca ön tarafta ilk başlangıçtaki işlemlere geri dönün.

Ön tarafta 2 ilmek düz bir ilmek ters olarak örün. Arka tarafta ilmeklerin tamamı ters örülecek. Ön tarafta ilmeklerin tamamı düz olarak örülüp 3 sıra tamamlanacak. Dördüncü sıraya geçince arka tarafta her üç ilmeğin arasına girilip bir ilmek çıkartılacak. Çıkartılan bu ilmek şişe takılıp iki ilmek birlikte düz örülerek kesilecek. Sonraki 2 ilmek ters örülecek.

Ördüğünüz model ip ve şiş kalınlığına göre farklı görünümlere sahip olacaktır. Bir modele karar verince küçük bir parçaya modeli koyarak örün. Bu şekilde modelin nasıl göründüğünü görüp bu şekilde karar verebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.