Gençleştiren ve Besleyen Maya Maskesimaya maskesi (1) (Kopyala)Maya maskesi ister yüzünüzdeki lekeler için isterseniz de yüzünüzü beslemek için kullanacağınız doğal olup çok faydalı bir maskedir. İlk kullanımdan itibaren faydasını göreceğiniz bu maske uzun süreli kullanımda cildi gençleştirdiği söyleniyor.

İçerisinde yararlı bakteriler ve ayrıca e vitamini bulunduğu için aynı tarifi saçlarınıza da kullanabilirsiniz. Geçelim malzemelerimizi verip tarifini anlatmaya.

Malzemeler:

-1 paket instant kuru maya (yaş olması farketmez)

-3 tatlı kaşığı süt

-Yarım çay kaşığı şeker (mayayı aktifleştirmek için olduğundan çok az koyulmalıdır.)

Yapılışı:

Malzemelerin hepsini bir kasede birleştirelim. Krem kıvamına gelene kadar karıştıralım. maya maskesi (2)Daha sonra yüzümüze maskeyi sürelim. 20 dakika kurumasını bekledikten sonra yüzümüzü ılık suyla ovalayarak yıkayalım. Son olarak yüzümüze ince bir tabaka halinde nemlendirici sürmeyi unutmayalım.Sponsorlu Bağlantılar


! Ben evdeki malzemeyle yaptığım için kuru maya kullandım. Sizde ister yaş maya isterseniz de kuru maya kullanabilirsiniz. Fayda olarak ikisini de kullandım ve bir fark göremedim. İkisi de aynı etkiye sahip.

Eğer yaş maya kullanıyorsanız sütü maya yüzünüzden akmayacak kıvama gelene kadar akışkan kıvam olana kadar ekleyin.

Haftada 3  kere kullanılmaya uygundur. Benim rutinim haline gelen vaktim oldukça kullandığım maskeler arasında olup besleyici olduğu için sona bıraktığım maskedir.

Eğer sivilce ve siyah noktalarım arttıysa ilk olarak aspirin maskesini uygulayıp yüzümde bekletiyorum. O sırada karbonat ile diş beyazlatma yöntemi ile dişlerimi fırçalıyorum. Maskeyi çıkardıktan sonra en sevdiğim besleyici ve aynı zamanda yüz beyazlatan pirinç maskesini uyguluyorum. Son olarak evde olma durumuna göre cildimi beslemesi için yumurta maskesi yada maya maskesini kullanıyorum. 

Eğer sizde ben gibi iki üç maskeyi aynı gün kullanıyorsanız son aşamada besleyen bir maske kullanmanızı öneririm. Biri diğerinin etkisini alır diye farklı günlerde yapayım diye düşünceniz varsa korkmadan yapabilirsiniz. Çünkü hepside etkisini anında gösteren maske olduğu için (yukarıda kullandıklarım)  birbirinin etkisini alma söz konusu olmuyor.

Uygulayan, kullanmak isteyen herkese kolay gelsin 🙂


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir