Gelin Topuzu Şiş Örgü ModeliBugün sizlere farklı görünümlü bir örgü modeli anlatmak istedim. Değişik örnek kullanmak isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Modeli yapmak isteyenler iki ilmek ve katlarını hazırlamalılar.

İlk olarak modele arka sıradan başlanıyor. İlk sırayı ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği düz örün. İkinci ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. İpi şie dolayıp ilmeğin kendisini düz olarak örün. Böylece bir ilmekten 3 ilmek elde etmiş oluyoruz.

Bu şekilde ön sırada modeli kurun. Her defasında önce bir ilmek düz örüp sonraki ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi dolayıp ilmeğin kendisini düz örün. Örgünün arka sırasında kenar ilmeğinden sonraki bütün ilmekleri ikişerli olarak ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


İlk sırada iki katına çıkan ilmek sayısını bu şekilde dengelemiş oluyoruz. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Bir kez ipi şişe dolayıp sonraki ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Bir ilmek düz örün. Sonra örmeden atlatılan ilmeği düz örülen ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Bir dola bir ilmek örmeden atlat ve bir ilmek düz ör. Örmeden atlatılan ilmeği düz örülen ilmeğin üzerinden atlatıp bırak. Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında ilmekleri ters örüp ikinci modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.