Gelin Kızlara Özel Kırmızı Yazma OyasıBizim kültürümüzde düğünler saç kesme olur. Saç kesme töreninde gelin kızlara kırmızı yazma hazırlanır. Bu kırmızı yazma kenarına isteyen iğne oyası isteyen tığ oyası hazırlar.

Bugün herkesin kolayca hazırlayabileceği şık bir tığ oyası modeli paylaştım. Kırmızı yazma kenarına en çok yakışan renk yeşil renktir. Genelde sadece kırmızı oya modeli veya yeşil ile kırmızı renklerinin birlikte kullanıldığı tığ oya modelleri kullanılır.

Öncelikle kırmızı renkte tek renkli yazma hazırlayın. Beğendiğiniz bir tonda yeşil ip hazırlayın. İlk olarak yeşil renk ile yazmanın kenarına zincir ile bir sıra örerek ön hazırlık yapın. Tığ battı üzerine yapılan oya modelleri daima daha güzel ve daha muntazam olur. Bu yüzden mutlaka tığ battı hazırlamanızı öneririm.Sponsorlu Bağlantılar


İlk sıraya başlayınca bir zincir çekip bir tane örümcek yapın. Dördüncü boşluğa batıp bir tane tırabzan yapın. Bir zincir çekip tığ battısına girip bir tane tırabzan yapın. Bu şekilde aynı boşluğa 3 tane tırabzan yapın. Dördüncü tırabzanı zincirin tepesine batarak yapın.

Sonraki boşluğa her defasına büyüttüğümüz tırabzanlarla devam edin. 7 tane tırabzanı tamamlayın. 7 tane zincir çekip geri dönün. İlk tırabzanın tepesine batın. Bir zincir çekip geri dönün. Bir defa dolayıp boşluğa tırabzan doldurun.

Tekli yaprak hazırlayın. Son olarak kırmızı renk ile çiçekleri yapın. Oya sandığım kanalının hazırladığı kırmızı yazma kenarını beğeneceğinizi düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.