Gelin Çeyizlerine Yakışan İncili İstiridye Modeli TarifiGelin çeyizlerine yakışan incili istiridye modelinin çeyize uygun olması için angora iple yapmanızı tavsiye ederim. Modelin yapımı için 11 ilmek+2 ilmek olarak sayıları hesaplayın ve ilmekleri şişe takın.

11 ilmek düz örülecek modelin arasında kalan iki ilmek ise ters olarak örülecek. 2 sıra bu şekilde örüp modeli koyuyoruz. 2 ilmeği ters örün ve sonraki 4 ilmeği burgu yapın. Ortada kalan bir ilmek düz örülüp sonraki 4 ilmek tekrar burgu yapılacak.Sponsorlu Bağlantılar


Burguyu yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktası ortada kalan ilmekleri üstten dışa doğru olacak şekilde burgu yapıyoruz. Modeli kapatırken de tam tersini yapıyoruz. Modeli önce burgu ile açıp sonra ortada kalan bir ilmekle beş ilmek yapıp tomurcuğunu yapıyoruz. Sonrasında ise burguyu kapatarak tamamlıyoruz. Örgühanem kanalının anlatımı ile bu şık model sizleri bekliyor. Çitlembik örgü modeli çıtı pıtı görünümü ile her örgüde kullanabileceğiniz kolay bir anlatım oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.