Fiyonklu Yeni Doğan Patiği Nasıl Yapılır?



 

Oldukça şık ve yapımı kolay bir bebek patiğini sizler için yaptım ve videosunu çektim. Patik yaklaşık 4 veya 5 aylık bebekler için uygun büyüklüktedir. Patiği büyütmek istiyorsanız başlangıç sayısını artırın.

Daha sonra taban kısmını örerken 5 sıra olan artırma yerini fazlalaştırın. Ben çalıştığım modeli tek renk üzerine uyguladım ve üzerine renkli fiyonk yaptım. İster tek renk isterseniz de burun kısmını renkli yapabilirsiniz.

Patik tabanlı olarak yapılıyor. Aynı ayakkabı gibi bir görüntüye sahip. İster erkek bebeğe uygun isterseniz de kız bebeğe uygun olarak yapabilirsiniz.

Ben patiğe 31 ilmekle başladım. Bir sıra haroşa yaptıktan sonra ikinci sırada artırmalara başladım. Patiği 4 yerinden artırarak toplamda 20 ilmek artırdım. 31 ilmek olan sayı 51 ilmeğe çıktı.

Daha sonra 4 sıra artırma yapmadan haroşa yaptım. İlk 12 ilmeği 7 sıra daha haroşa yaptım ve bitirdim. Ortada kalan ilmekleri üç yerden keserek 5 ilmeğe düşürdüm ve 10 sıra haroşa yaptım.

Bu 5 ilmekle yaptığım haroşa kısmını ikiye katlayarak patiğin kemer kısmını içinden geçirdim. Daha sonra kalan 12 ilmeği de 7 sıra örerek bitirdim. Dikişin ide yaptıktan sonra bir kenardan 5 ilmek takıp kemer kısmını ördüm.



Sponsorlu Bağlantılar


6 ilmekle başlayıp fiyonk ördüm. Ördüğüm fiyongu ortasından büzerek patiğin orta kısmına diktim. Aynı renkte düğme dikebilirsiniz. Ben düğme yerine üçlü tırabzan ile bir tomurcuk yaparak kullandım. 3 numara şiş kullandım.

Şiş örgü tabanlı bebek patiği yapımına buradan ulaşabilirsiniz. Taban kısmı aynı şekilde örülen ama taban bitince tırtıklı görünen bu bebek patiğini de mutlaka yapmanızı tavsiye ederim.

Ayakkabı gibi görünen bu bebek patiklerini beğeneceğinize eminim. Ben bu patikleri 2 veya 3 saat içinde ördüm. Sevdiklerinize hemen yapıp hediye edebileceğiniz güzel ve yapımı kolay bu bebek patiği modellerinin yapılış videosunu izleyip fikir edinmenizi tavsiye ederim.

Bebek patiği anlatımlı videolarıma devam edeceğim. Beni takip etmeye devam edin. Hoş çakalın. Yapanlara kolay gelsin.

adsiz-oj-kopyala-kopyala


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.