Fıstık Çiçekli Trend Tığ Oya ModeliFıstık çiçekli tığ oya modelini sizler için paylaşıyorum. Çok ağır olmayan bir çiçekli tığ oya modeli ile sizlerle birlikteyim. İstenirse bir tane olan çiçek sayısını iki tane olarak yapabilirsiniz.

Gri renkli tek renk yazma kenarına aynı renk ip ile tığ battı yapılacak. Sonra üzeri için aynı tığ battısında yapıldığı gibi zincir çekerek ara bölümü yapılıyor. Aralarda çiçek deseni için alt zemin hazırlanacak. 3 zinicr çekip sıradaki tığ battısına kapatın. 3 zincir çekip sıradaki zincire batın.

Bir defa dolayıp sıradaki zincire batıp tırabzan yaparak bir tane yuva oluşturun. 3 zincir çekip tırabzanın ara boşluğuna batın. Sonra buraya 5 tane sıkı iğne doldurarak tamamlayın. 7 zincir çekip örgüyü çevirin. Sıkı iğnenin tepesine batın ve örgüyü çevirin. Bir tane sıkı iğne yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir kez dolayıp tırabzan yapın. Sonra 10 tane  ikili tırabzan yapın. Sonra sıkı iğne ile kapatın. 12 tane zincir çekin.  En başta yapılan sıkı iğnenin tepesine batın ve geri dönün. Bir tane sıkı iğne yapın. Sonrasında 15 adet sıkı iğne doldurun. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

Sonra fıstıklı çiçekleri yapıyoruz. Önce hazırladığımız yuvaya ipi sabitleyin. 9 zincir çekin ve ilmeği biraz uzatın. Hemen yanına batıp bir zincir çekip ilmeği uzatın. Sonra hemen yanına batıp bir zincir çekin ve uzatın. Bu şekilde 15 adet ilmek hazırlayın. Sonra ilmeklerin hepsini bir defada kapatın.

Bu şekilde 3 adet çiçeğin yaprağını yapın. Oya sandığım kanalı bu şık ve kolay tığ oya modelini sizler için hem örüp hem anlatımını yapmış. Yazının alt kısmına videoyu ekliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir