Fırfırlı Şirin Kız Elbise Modeli1-1,5 yaşa uygun fırfırlı kız çocuk elbise modeli yapımı ile sizlerle birlikteyim. Çok şık ve sade bir elbise modeli. Herkes kolayca yapabilir diye düşünüyorum.

Düz devam eden elbise modelinin etek kısımlarına uygulanan fırfır detayları çok hoş bir ayrıntı olmuş. 1,5 adet bambu ip kullanılmış. İki parça halinde örülen bir elbise modeli. Arka parçanın yaka kısmından başlanıp aşağıya doğru devam ediliyor.

İki parça aynı şekilde örülüyor ama arka parçada yaka kısmı olmadığı için düz devam ediyor. Elbise modelinin her iki tarafı da haroşa olarak lastik şeklinde devam etmiş. Açık tonlarda ip kullanılmış.

3,5 numara şişe 52 ilmek hazırlayın. 3 sıra haroşa olarak örün. Örgünün arka yüzünde kenar lastiği için 8 ilmek düz örün. Diğer ilmekleri ters olarak örün. Son kalan 8 ilmek düz olarak lastik şeklinde devam edecek. Örgünün ön yüzünde bütün ilmekleri düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Düz örgü 36 sıra oluncaya kadar devam edilecek. Sonra 2 sıra haroşa yapın. Sonra tam orta kısma açılan şekilde ajurlu modeli uygulayın. Sadece ortada ajur  modeli uygulanıyor diğer kısımlar düz örgü şeklinde devam ediyor. Etek kısmına gelince bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Arada 2 ilmek ters örün.

Bu şekilde tekrarlayarak fırfır kısmını oluşturun. Oldukça kolay yapılıyor. Ön parçayı ayrıca başlamayın. Arka parçanın omuz kısmına ilmek takarak ön parçayı örün. Pamuk örgüden pratik örgüler kanalının hazırlayıp sunduğu bu şirin elbise modelini beğeneceğinizi umuyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir