Favoriniz Olacak Ters Kalpler Yelek Örgü ModeliFavori modeller arasında yer alan ters kalpler yelek modelini görünce zor zannedip örmekten vazgeçmeyin. Ağır görünümüne rağmen yapımı çok kolay bir yelek modeli. Yelek modelini inceleyince ne kadar kolay yapıldığını gördüm. Çeyizlik yelek modeli için çok uygun bir model olacaktır. Bu şık yelek modeline bağlamalı lastik modeli çok yakışıyor.

Yelek modelini yapmak için angora ip ve 3 numara şiş kullandım. Model 12 ilmek ve katları ile yapılıyor. Lastik hazırlayıp ön sırada modeli kuruyoruz. 3 ilmek ters 6 ilmek düz 5 ilmek ters 6 ilmek düz olarak sıra boyunca örün. Örgünün kenar kısımları yarım model olacak. Örgünün arka sırasında ters ilmekleri ters düz ilmekleri düz olarak örün. İlmekleri aynen oldukları gibi örerek 4 sırayı tamamlayın. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp 2 ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip beraber toplayarak örün. 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. 2 modelin arasındaki ilmeği düz örerek sonraki modeli örmeye devam edin. Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın.  ilmek ters örüp sonraki 2 ilmeği beraber toplayın.

1 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirin ve beraber toplayın. 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Sıra boyunca bu şekilde devam edin. Sonraki ön sırada kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve sonraki 2 ilmeği ters örün. Son kalan 3 ilmeği bu sırada toplayarak bitirin. Sondaki ilmeğin yönünü çevirip sonra bu 3 ilmeği beraber düz örerek toplayın. 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bundan sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.