Favoriniz Olacak Örümcek Tığ Oyası ModeliSizler için kolay ve gösterişli modellere yer vermeye özen gösteriyorum. Herkesin kolayca yapabileceği aynı zamanda çok beğenilecek olan örümcekli tığ oya modelinin anlatımını paylaştım.

Ben tek renk üzerine yapılan tığ oyaları daha çok beğeniyorum. Belki bu yüzden tek renk yazma kenarına yapılan tığ oya modellerine daha çok yer veriyorum. Sizce de bu tığ örümcekli oya modeli çok hoş görünmüyor mu? Kullanılan yazmanın rengi oldukça ağır olduğu için her yaşa uygun olacaktır.

Önce yazma ile aynı renkte ip kullanılarak her zaman olduğu gibi tığ battısı hazırlanacak. Sonra krem renkli ip ile ilk sıraya başlanıyor. Bu ilk sırada tekli örümcek yapılacak. İlk bakışta dondurma çubuğu ile yapılmış gibi görünüyor. Ama bu şekilde daha kolay olmuş. Önce ipi sabitleyin. Sonra ipi uzatıp bir defa örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ördüğünüz uzun ilmeğin içi,ine girip yeni bir ilmek çıkartın. Sonra oluşan iki ilmeği bir defada toplayarak kapatın. Bu şekilde tekli örümcek elde etmiş olacaksınız. Tekli örümceği hemen yanına batıp sabitleyin. Sonra tekrar tekli örümcek yaparak devam edin. İlk sıra bu şekilde devam edecek.

İkinci sırada yazma ile aynı renkte ipe geçin. Önce ipi sabitleyin. Sonra önceki sırada yapılan tekli örümceğin içine girip ilmeği çekerek uzatın. Bu şekilde 5 tane örümceği çekip boyunu uzatın. Bu örümceklerin içine girip hepsini bir defada toplayıp kapatın. Sonra zincir çekip aynı şekilde boyunu uzattığınız 5 örümceğe geçin.

Bu şekilde arada bir tane yuva oluşturmuş olacaksınız. Toplanan iki örümcek arasına pipirik yaparak ara bölümü oluşturun. Bütün olarak ip koparılmadan örüldüğü için hem örmesi kolay hem kullanması kolay bir tığ oya modeli olmuş. Oya sandığım kanalının anlatımı ile bu tığ oya modelini yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir