Favori Olan Tığ Örgü Modelini Farklı KullandımYelek ve şal gibi örgülerde hanımlar tığ örgüyü tercih ediyorlar. Bu model genel olarak aralarında 5 veya daha fazla tırabzan konularak kullanılıyor. Aralarda boşluk bırakmadan modeli anlatacağım. Bu şekilde model tamamen farklı görünüyor. 

Benim kullandığım ip biraz kalın geldi. İnce angora iplerle çok daha şık olacaktır. Önce modelin başlangıcı için alt zemin oluşturmamız gerekiyor. Yan yana iki tane tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip tekrar yan yana 2 tırabzan yapın. 1 tane tırabzan atlayıp ikinci tırabzana batın ve tekrar yan yana 2 tane tırabzan yapın. 

2 zincir çekip hemen yanına 2 tırabzan yapın. Alt zemini bu şekilde hazırlayın. İkinci sıraya geçince 3 zincir çekip geri dönün. İlk tırabzanı atlayıp ikinci tırabzanın tepesine değil ara boşluğuna girip buraya bir tane tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


İkinci tırabzanı deliğin içine girip yapın. 2 zincir çekip tekrar deliğin içine batın ve bir tane tırabzan yapın. İkinci tırabzanı ilk tırabzanın tepesine değil ara boşluğuna girerek yapın. 

Arada hiç zincir çekemeden sonraki iki tırabzanın ilkine değil ikincisinin ara boşluğuna girin. Ara boşluğuna girdiğiniz tırabzanları biraz gevşek olarak örün. İkinci tırabzanı deliğin içine girerek yapın. 2 zincir çekip modelin diğer yarısını yapın. 

Sonraki sıraya geçince model aynı şekilde devam edecek. Sadece ilk sırada model kuruluyor. Sonrasında sadece tek bir örülüş şekli var.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.