Farklı ve Değişik Tarzda Yapılan Kadın Yelek ModeliFarklı ve değişik bir tarzda yapılan kadın yelek modeli yapımını sizler istediğiniz yere uygulayabilirsiniz. Farklı tarzlarda yapılan örgü modellerini ilk olarak burada görebilirsiniz. Ben bu modeli bayan yelekleri yapımına çok yakıştırdım. Umarım sizlerde beğenirsiniz. 

Model için orta kalınlıkta ve 3,5 numara şiş kullandım. Model 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Aradaki ters ilmekleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. 

Model lastik olmadan yapılabilir. İlk olarak ön tarafta iki ilmek ters 4 ilmek düz 2 ilmek ters 4 ilmek düz şeklinde ilmekleri örün. Modelin arka tarafında ilk iki ilmeği düz örün. Ters ilmeği örün sonra ipi çift dolayıp ikinci ilmeği ters örün. Tekrar ipi çift dolayıp bir ilmek daha ters örün. Sponsorlu Bağlantılar


Son kez ipi çift dolayıp dördüncü ilmeği ters örün. Bu sırada ters ilmeklerin arasında ipi çift dolamalıyız. Arada 2 ilmek düz örüp tekrar ters ilmeklere geçelim. Her ilmeğin arasında ipi çift dolayarak 4 tane olan ters ilmekleri örün. Sırayı tamamlayın. 

Modelin ön tarafına geçince 2 tane ters ilmeği örün. Düz ilmeklere gelince aralardaki çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp bu 4 ilmeğin boyunu uzatın. İpi arkaya alıp bu 4 ilmeği örmeden atlatın. 

2 ilmek ters örüp ipi arkaya alın ve ilmeklerin arasındaki çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp ilmeklerin boyunu uzatın. Boyunu uzattığınız 4 ilmeği örmeden diğer şişe atlatın. 

Modelin arka tarafına geçince 2 ilmek düz örüp ipi ön tarafa alın ve 4 ilmeği örmeden atlatın. Modelin ön yüzünde 2 ilmek ters örün. 4 düz ilmeğe gelince ortadaki iki ilmeğe iki kenara açarak düz örün. Bundan sonra aynı işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir