Farklı Tarzlarda Yapılmış Şiş Örgü Yelek ModelleriFarklı tarzlarda yapılmış olan 4 adet şiş yelek modelini beğenilerinize sunuyorum. Bu modelleri aynı zamanda bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz. İlk yelek modeli angora gold ile örüldü. Kışlık ve yumuşacık bir örgü olması için çift katlı ip ile ördüm.

Böylece model daha belirgin oldu. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Model önce arka tarafta kurulacak. Bir ilmek ters iki ilmek düz şeklinde sırayı tamamlayın. Ön tarafa geçince iki tane olan düz ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra bir ilmek şişe dolayıp iki ilmeği birlikte örün.

Aradaki ters ilmeği aynen örün. Düz ilmeklerin arasından bir ilmek çıkartıp bir ilmek dolayın ve iki ilmeği toplayarak düz örün. Örgünün arka tarafında düz ilmeği aynen örüp üç tane olan ilmeklerin iki tanesini ters örüp son ilmeği örmeden atlatın.

Örgüyü çevirip 3 tane olan ilmeklerin ilkini örmeden atlatıp sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Örmeden atlanan ilmeği kestiğimiz ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın.

İkinci yelek modelimiz kabartmalı bir görünüme sahip. Model 6 ilmekle yapılıyor. Aralarda 2 ilmek ters var. Bu model bağlamalı olarak yapılan bir model. İlk 3 ilmeği düz örüp sonraki üç ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği önceki ilmekle birlikte keserek örün.

Örgüyü çevirip ilk ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği diğer iki ilmekle yer değiştirin. Sonra ilmekleri ters örün. Tekrar örgüyü çevirince kaydırdığımız iki ilmeği öndeki ilmekle yer değiştirerek tekrar kaydırın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra örgünün arka tarafına geçince bu defa 6 ilmeğin sonda kalan üç ilmeğini bağlayın. Her defasında bağladığımız ilmekleri kaydırarak yer değiştirin. Bu modelin lastik kısmında bağlamalı lastik kullandım.

Üçüncü yelek modeli 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. Kenar ilmeğini örmeden alıp ikinci ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. Sonra bu iki ilmeği düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

Örgüyü çevirince ilk iki ilmeği düz örüp üçüncü ilmeği örmeden atlatın. Örgüyü çevirince ilk ilmeği örmeden atlatıp sonraki iki ilmeği ters örün. Örmeden atlanan ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatın.

Son yelek modeli 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. 3 ilmek ters 3 ilmek düz şeklinde modeli kurun. 3 ilmek düz örüp 3 tane olan ters ilmeğe gelince birlikte ters örerek toplayın bir ilmek şişe dolayıp tekrar ters örün.

Örgüyü çevirince toplayarak örülen 3 ilmeğin iki kenarlarındaki ilmekleri iki yana doğru açarak örün. 4 tane yelek modelinin yapımlarını videolu olarak yazının alt kısmında paylaştım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir