Farklı Tarzda İki Ayrı Kabartmalı Örgü ModeliKabartmalı örgü modeli seviyorsanız bugün iki ayrı modelin birden anlatımını yapacağım. Kadın örgüleri, bebek örgüleri ve erkek örgüleri için kullanabileceğiniz bir model. Her zaman olduğu gibi yapımı çok zaman almayan iki örgü modeli seçtim. Çabucak örüleceği gibi çok fazla ip gitmeyecektir.

İlk örgü modelini ebruli ip kullanarak ördüm. Bu model paylaştığım anda çok fazla izlenme sayısına ulaştı. Çok beğenilen bir model oldu. Modeli tek sıra halinde kullanıp aralarda düz örgü ile boşluk verdim. Böylece model farklı bir görünüme sahip oldu. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka tarafından örmeye başlıyoruz. Sıra boyunca tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince ikinci sırada sıra boyunca tüm ilmekleri düz olarak örün.

Örgünün tekrar arka tarafına geçince ilmekleri tekrar ters örerek sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında dördüncü sıraya geçince bir ilmek ters 2 ilmek düz şeklinde tüm ilmekleri örerek tamamlayın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi sıra boyunca örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Ters ilmeği ters olarak örün. Sonraki ilmekler ara boşluğundan iki sıra altına batıp yeni bir ilmek çıkartın.

Aradaki 2 ilmeği düz olarak örün. Sonraki ilmekle arasından iki sıra altına batıp yeni bir ilmek çıkartın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Bu şekilde sıra boyunca örgüye devam edin. Örgünün arka sırasında sonradan çıkartılan ilmekleri örmeden atlatıp diğer ilmekleri aynen oldukları gibi örerek sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında sonradan çıkartılan ilmeklerle arasındaki kalan 2 düz ilmeği beraber önce hep birlikte düz olarak örün sonra tersten girerek tekrar düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci örgü modeli kabartmalı yan duran bir örgü modeli. Özellikle erkek örgüleri için model bulmak zor olduğu için bu modeli rahatlıkla erkek örgüleri için kullanabilirsiniz. Evdeki herkes için kullanabileceğiniz bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün ön sırasından örmeye başlıyoruz. İlk ilmeği ters 3 ilmek düz örün. 1 ters 3 düz şeklinde sıra boyunca tüm ilmekleri örün.

Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmek düz örün. Sonraki ilmeğe gelince bir kez ipi şişe dolayıp bu ilmeği örmeden atlatın. Sıra boyunca bir ilmek ters 2 ilmek düz örüp bir kez ipi dolayın ve bir ilmek örmeden atlatın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örerken ön sırada örmeden atlatılan ilmeği ve üzerine doladığımız ilmekleri örmeden atlatın. Ön sıraya geçince 3 tane olan düz ilmek sayısı 4 tane çıktı.

Sondaki 2 tane olan ilmeği örgünün başına alıp yer değiştirin. Sonra bu 2 ilmeği düz örerek toplayın. Devamındaki 2 ilmeği düz olarak örün. Aradaki ilmeği ters örerek aynı şekilde modele devam edin. Arka sıraya geçince 3 tane olan ters ilmeğin sonuncusunu örgünün başına alıp yer değiştirin. Sonra ilmekleri aynen oldukları gibi örerek sırayı tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.