Farklı Görünen İki Tarafı Kullanılan Örgü ModeliSevgili hanımlar nako estiva ile zarif ve dökümlü bir model hazırladım. Modelin iki tarafı farklı görünse de her iki tarafı da birbirinden güzel duruyor. Bu model etol şal yapımı dahil bayan örgülerine uygun görünümdedir.

Kullandığım ip dantel ipi kalınlığında olduğu için 3 numaralı şiş kullandım. Modelin yapımı için 3 ilmek ve katlarını hazırlamalısınız. Modeli yaparken ister lastik hazırlayın ister hemen modeli uygulayın.

Kenar ilmeğinden sonra 3 ilmeği düz örerek kesin ve aynı ilmeklerin ilkini bir kez daha düz örün. Bir ilmek dolayıp tekrar 3 ilmeği düz örerek kesin ilk ilmeği bir daha düz örün. Önce 3 ilmeği düz örerek kesin ve ilke ilmeği bir daha düz örüp arkasından bir ilmek dolayarak artırın.Sponsorlu Bağlantılar


Modeli çevirip arka tarafını örmeye başlayınca kenar ilmeğini alıp önceki sırada doladığımız ilmeği düz olarak örün. Sonra iki ilmeğin arasından girip bir ilmek çıkartın. Sonra 2 ilmeği düz örerek kesin. Bir ilmek düz örüp iki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. Sonra iki ilmeği düz örerek kesin.

Örgüyü çevirince tekrar ilk başlangıçtaki işlemlere geri döneceğiz. 3 ilmeği düz örüp ilk ilmeği bir kez daha düz örün ve bir ilmek artırın. Arka tarafta ilk ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeğin arasına girin ve bir tane yeni ilmek çıkartıp iki ilmeği birlikte düz örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.