Farklı Bir Tasarıma Ait Kalp Görünümlü Burgu ModeliKlasik burgu modelini kullanmaktan sıkılanların ilgi ile takip etmesi gereken kalp görünümlü burgu modelini anlatacağım. Burgu bölümü 4 ilmekle yapılıyor. İki burgu modelinin arasında 4 tane ters ilmek var.

Modelin kurulumu yapılırken ilk 3 ilmek ters örülecek. Sonraki 4 ilmek düz örülecek. İki burgu modelinin arasında 6 tane ters ilmek var. Sonra tekrar 4 ilmek burgu modeli için düz ilmek öreceğiz. Aralara 6 ilmek ters koyarak modeli kurmaya devam edeceğiz. Sponsorlu Bağlantılar


Model bitene kadar arka tarafta ilmekler aynen örülecek. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve iki ters ilmekle iki düz ilmeğe yer değiştirip örün. Ortaya alınan ilmekler düz örülüp kenarlara alınana ilmekler ters olarak örülecek.

Ortada bulunan 4 tane düz ilmeği iki yanlara açıp kenarlarındaki ters ilmekleri örgünün ortasına alacağız. Sonrasında 6 sıra bu şekilde ilmekleri aynen örün. Sonra ön tarafa geçince ortada kalan ters ilmekleri düz kenarındaki düz ilmekleri ise ters olarak örün. 

Arka tarafta ilmekleri aynen örün. Sonraki sırada aynı şekilde ortada kalan düz ilmekleri iki yana açıp iki kenardaki ters ilmekleri ise örgünün ortasına alıp örün. Bu şekilde iki tarafa açılan düz ilmekler ilerledikçe kalp görünümünü almaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.