Fare Dişi Modeline Yeni Rakip Kabartmalı Örgü ModeliFare dişi örgü modelini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bugün paylaştığım model fare dişi örgü modeline benzerliği ile dikkatleri çekiyor. Modelin kabartmalı görünümü beğenileri kazanıyor.

Lastik gerektirmeyen  bir model olduğu için kaşkol ve boyunluk gibi örgülere de çok yakışacaktır. İlk olarak ilmekleri ayarlayın ve arka taraftan bütün ilmekleri ters örerek örgüye başlayın.

Sonra örgünün ikinci sırasına geçerek ön tarafta kenar ilmeği örmeden alın. Sonra ilk ilmeği ipi arkaya alarak örmeden atlatın. Bu sırada bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örerek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arkasını çevirip kenar ilmeğini örmeden atlatın. Bu sırada örmeden atlattığımız ilmekleri önce ön taraftan girerek bir defa örüp sonra arkadan girerek bir kezde düz olarak örün. Aradaki ilmeği düz örerek devam edin.

Örgüyü çevirince iki tane ördüğümüz ilmeklerin ilkini ipi arkaya alarak örmeden atlatın. Sonraki iki ilmeği ters örerek kesin. Bir ilmek örmeden atlatıp sonraki iki ilmeği ters örerek kesin.

Örgünün ön tarafını çevirip ilk ilmeği örmeden atlatıp sonraki ilmeği ters örerek devam edin. Bu şekilde örgüye devam edin. Bu model çok ince iple kendini göstermez. Kalın iplerle örmenizi tavsiye ederim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.