Fare Dişi Kız Çocuk Yeleği Detaylı AnlatımıÇok severek hazırladığım fare dişi kız çocuk yeleği yapımının tüm detaylarını vererek kolayca yapmanızı sağlayacağım. Yeleğin yapımında kullandığım modeli diğer örgülerde mutlaka kullanmalısınız. 

Yelek 2-3 yaş çocuklara uygun olacaktır. Yaklaşık 2 adet nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kulladım. 4 numara şiş ile yelek 3-3,5 yaşa uygun olacaktır. Eğer 3 numara şişle yaparsanız bu defa 1,5-2 yaşa uygun olacaktır. 

Ön parçalarını 35 ilmekle başladım ve ön patları için lastik kullanmadım. İlk sırayı bir düz bir ters ördüm. Model arka yüzde kuruluyor. Ters ilmekler aynen örülürken düz ilmekler ise ipi şişe dolayıp örmeden atlatmalısınız. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön yüze geçince düz ilmekleri ters örüp ipi dolayıp aynı şekilde örmeden atlanan ilmekler örmeden atlanacak. Arka tarafta ise örmeden atlanan ilmekler önden girilerek düz örülecek yanındaki ilmekler ise ters örülerek devam edilecek. 

Arka parçayı ise 70 ilmekle başladım. Yeleğin alt kısmını fare dişi modelini 27 tane koyarak ördüm. Üst kısmını ise haroşa olarak ördüm. Bu modelde düğme kullanmadım. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir