Evdeki Herkese Örebileceğiniz Örgü ModeliSizler için sürekli model araştırıyorum ve her gün en yeni modellerin anlatımlarını burada görebilirsiniz. . Bugün evdeki herkese örebileceğiniz örgü modelini hazırladım. Model aynı lastik örer gibi iki ters iki düz şeklinde örülerek başlanıyor. Çiftli sayılarla yapılan modeli 4 ilmek ve katlarından hesaplanıp 2 ilmek ilave edilerek hesaplarsanız modelin başlangıcı ve bitişi ters ilmek gelecektir. 

İlk olarak iki ters ile başlayıp iki düz iki ters şeklinde sırayı örün. Arka yüzde ilmekleri aynı şekilde olduğu gibi örün. Tekrar ön yüze geçince iki ters ilmeği örüp bir tane düz ilmeği de örün. Sonra iki ilmeğin arasındaki boşluğa iki tane alt sıraya doğru sayıp batın ve bir ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ikinci düz ilmeği örüp iki düz ilmeğin arasına tekrar girip aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Aradaki iki ters ilmeği örüp ilk düz ilmeği örün ve ilmek aralarından yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ikinci düz ilmeği düz örüp ilmek aralarından yeni bir ilmek çıkartın. 

Sonra arka sıraya geçince iki düz ilmeği örüp önce ilk iki ilmeği ters örerek kesip sonra diğer iki ilmeği ters örer gibi kesin. Böylece ilmek sayısını tekrar eski haline getirmiş olacaksınız. 

Sonra ön yüzden ve arka yüzden olmak üzere iki sıra bütün ilmekleri aynen örüp tekrar ön yüze geçince modeli tekrarlıyoruz. Muhteşem iğne oyası modeli ile hem yazma hemde yaşmak yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir