Evde Kalan Angora İpleri Değerlendirme YöntemleriUzun zamandır takipçilerim kalan angora iplerle neler yapabiliriz? Şeklinde sorular soruyorlardı. Sevgili Aysel ablam aynı soruyu sorunca bende Türkan şorayın kirpiği modelini önerdim. Kalan iplerini getirdi ve bu model ile şal başladık. Bu modeli yelek yapımın dada kullanabilirsiniz. 

4 numara şiş ve 3 ayrı renk ip kullanılarak yapılan şal modelini yapmak isteyenler önce iplerini ayarlasınlar. Bizim elimizde krem rengi ip bütün olarak vardı. Diğer iki renk ise yarım yumak kadardı. Eğer renkli ipler az ise şalın kenarlarına renkleri ipleri kullanıp orta kısmına açık renk kullanabilirsiniz. 121 ilmekle başlayın. Her model 10 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Lastik kullanılmadığı için önce iki sıra haroşa yapın. Arka taraftan bütün ters ilmekleri bir santim kadar uzatarak örün. Ön yüze geçince kenar ilmeğini örüp sonraki 9 ilmeği birlikte toplayıp düzeltin. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tersten girerek bütün ilmekleri bir defada toplar gibi örüp ilmeği şişe takın ve düz olarak örün. Bu şekilde 9 ilmek örüp arada bir ilmek ördükten sonra tekrar 9 ilmeği toplayarak modeli tekrarlayın. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri düz örün. Ön yüzde tekrar bütün ilmekleri düz örün. Üçüncü kez ilmekleri arka taraftan düz örün. Tekrar ön yüze geçince bu defa renk değiştireceğiz. Bütün ilmekleri düz örüp arka yüze geçince modeli kaydırarak tekrarlıyoruz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir