Erkeklere ve Bebeklere İki Renkli Hayat Ağacı Örgü ModeliHayat ağacı iki renkli örgü modeli adını verdiğim yeni modelim hem yetişkin erkeklere hemde bebeklere çok yakışacak bir model oldu. Bakınca karışık görünse de yapımı çok kolay oluyor. Modelin yapımı için iki renkli ip kullandım.

Modelin yapımı için koyu renkli olan mavi rengi kullandım. İlk olarak lastik yapın. Lastik tamamlanınca ön yüzde bütün ilmekleri düz arka yüzde ters olarak örün. Her renk 2 sıradan meydana geliyor. Sonra renk değiştirip beyaz ipe geçin.

Önce kenar ilmeğini örün. Sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. Sonra tekrar bir ilmek düz örün. İpi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Bir ilmek düz bir ilmek ters bir ilmek düz olarak 3 ilmek örün. İpi arkaya alıp dördüncü ilmeği örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü ters çevirip ilmekleri aynen olduğu gibi örün. İpi ön tarafa alıp örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın. Sırayı tamamlayınca tekrar mavi ipe geçin. Ana renge geçince ön yüzde bütün ilmekleri düz örüp arka tarafta ise ters olarak örün.

Sadece beyaz ipe geçince modeli kuruyoruz. Ön tarafta modeli kaydırarak devam edeceğiz. Önce kenar ilmeğini düz örün. Bir ilmek daha düz örüp ipi arkaya alın ve sonraki ilmeği örmeden atlatın. Sonra bir düz bir ters bir düz şeklinde 3 ilmeği örüp tekrar bir ilmek örmeden atlatın.

Mavi renge geçince bütün ilmekleri atlamadan örün. Beyaz renge geçince her defasında modeli kaydırarak devam ettirin. Hem erkek örgülerinde hemde erkek bebek örgülerinde bu modeli kullanmalısınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.