Erkeklere En Özel Örgü ModelleriÖrgü kategorisi sitemizde en fazla yer verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Bu sayfanın konusu ise yetişkin erkekler için olan erkeklere özel örgü modelleri olacak. Yelekler, örgü kategorisinde en çok ilgi gören kıyafetlerin başında gelse de erkek örgü yelek modelleri diğer yeleklere göre pek ilgi görmediği de bir gerçektir.   

Şöyle ki biz bu sayfadaki örgü erkek modelleri galerisini hazırlamak hiç kolay olmadı. Diğer konularda 160, 180, 240 hatta 330 modelin bir arada olduğu örgü resimleri ile çok daha geniş kapsamlı galeriler hazırlamıştık. Fakat erkek örgü modelleri galerisini hazırlamak uzun bir zaman aldı ve karşımıza hep aynı modeller çıktı. Çeşitlilik bakımından oldukça kısıtlı oldukça bir kategori.   

Modeli tek olarak kullanabilirsiniz veya yan yana modeller koyabilirsiniz. Modeli tek kullanınca her iki yanına burgu koyabilirsiniz. Modelin bir özelliği yanındaki ilmeklerin ters olarak örülmesidir. Kenarlarda ters ilmeklerin içinde düz ilmekler daha belirgin bir hale gelecektir.10 ilmek ters örüp 4 ilmek düz örün ve tekrar 10 ilmek ters örün. İlmekler arka yüzden aynen örülecek. Ön yüzde ters ilmekler aynen örülecek ve düz ilmeklerle burgu yapılacak. İki tane burgu yaptıktan sonra baklava dilimini yapmaya başlayacağız. İki tane olan düz ilmeğin önündeki ilmeği arkadan dilimin içine alın. İki ilmeği düz örüp içeri alınan ilmeği ise daima ters olarak öreceğiz. Sonra diğer iki düz ilmekten sonra gelen ilmeği arkadan dilimin içine alıp bu üç ilmeği düz örün. Model sadece ön yüzde değiştirilecek. Bu şekilde dilimin kenarındaki birer ilmeği arkadan modelin içine katıp örün. Modeli kapatırken bu defa aynı şekilde dilimin içindeki ilmekleri birer birer arkadan dışarı alıp ters örün. Bu model erkek örgülerinde sıkça kullanılanlar arasında yer almaktadır.   Sponsorlu Bağlantılar


Hazır olarak gördüğünüz bir çok örgü modelini örgüye uygulayabilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz hırkayı fantezi lastik ile örüp aralarına burgu koyarak yapabilirsiniz. Ön lastik kısmı ise haroşa olarak örülmektedir.     

Üsteki resimde görüldüğü gibi hiç model koymadan sadece bütün örgüyü haroşa yaparak sade ve şık bir kazak elde edebilirsiniz.    

Kendinden desenli ipler kullanarak düz öreceğiniz kazağın yakasını farklı bir şekilde yapın ve bir tarz katın. Özellikle genç nesil modelden ziyade bu tür örgüleri tercih etmektedir.

Kaynak:Örgü ör.com

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir