Erkekler İçin Süper Kolay Boyunluk TarifiErkekler için süper kolay boyunluk yapımı için alize süperlana ip veya aynı kalınlıkta ipe ihtiyacınız olacak. 18-20 santim genişliğinde olacak şekilde başlayıp haroşa olarak örün.

Bu kalınlıkta ip için 28 santim başlayıp 50 santim olana kadar 72 sıra haroşa örün. Sonraki sırada 3 ilmek örüp bir kes bir dola şeklinde örerek düğme deliği koyun. 8 ilmek daha örün ve bir kes bir dola şeklinde ikinci düğme deliğini açın. Tekrar 8 ilmek örüp bir kes bir dola şeklinde üçüncü düğme deliğini açın ve kalan 3 ilmeği örüp iki sıra daha haroşa örüp bitirin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonrasında yarım numara daha kalın bir şişe geçin ve haroşa olarak örülen parçayı yan çevirip her sıradan bir ilmek olacak şekilde ilmek çıkartın. Bu düz kısmı 10 santim kadar olacak şekilde örün ve iki sıra daha haroşa örerek bitirin. Sonra bu düz kısımı dikin ve haroşa olan kısımın bir yanına düğme dikerek bitirin. Küçük örgü evinin hazırladığı bu boyunluğu her yaşa göre uygun yapabilirsiniz. Keçe tabanlı örgü patik modeli çeyiz için çok güzel olacaktır. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir