Erkek ve Kadınlar İçin Modern Örgü ModeliBugünkü modelimiz hem erkek örgülerine hem kadın örgülerine uygun olacaktır. Ben bu modeli ilk defa gördüm. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Her model erkek örgülerine uygun olmuyor.

Bugün kadın örgülerine uygun ama erkek örgülerine de kullanılabilen bir örnek hazırladım. Modelin yapımı çok kolay. Sadece tek sırada kuruluyor. İri desenli spor şık bir model. Model 5 ilmekle yapılıyor. Aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Toplamda 7 ilmek ve katlarını ayarlamanız gerekiyor.

Bayan yelek modeli yapmak isteyenler bu modeli kullanmayı düşünebilirler. İlk olarak lastik hazırlayın. Sonra örgünün ön sırasından örmeye başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters örüp sonraki 5 ilmeği düz olarak örün. 2 ters 5 düz şeklinde sıra boyunca ilmekleri örün.

Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında tekrar ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında son kez ilmekleri aynen oldukları gibi örerek tamamlayın. Örgünün ön sırasına geçince beşinci sırada modeli kuruyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


İlk iki ilmeği ters olarak örün. Modelin olduğu 5 ilmeğe gelince ilk ilmeği düz örün. Sonra bir kez ipi şişe dolayıp artırma yapın. Sonraki ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmeği düz olarak örün. Örmeden atlanan ilmeği ördüğünüz ilmeklerin arkasına geçirin. Son kalan ilmekle yer değiştirilen ilmeği birlikte düz örerek toplayın.

Böylece başlangıçta yapılan artırmanın yerine ilmek eksiltmiş olacaksınız. 2 ilmek ters örün. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. İkinci ilmeği örmeden atlatıp üçüncü ve dördüncü ilmekleri düz olarak örün. Örmeden atlatılan ikinci ilmeği bu ilmeklerin arkasına geçirip beşinci ilmekle beraber düz olarak toplayın.

Örgünün arka sırasında düz ilmekleri düz ters ilmekleri ters örerek sırayı tamamlayın. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın. Bu model hem ince angora iple hemde kalın iplerle örülebilir. Her kalınlıkta iple çok güzel olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.