Erkek ve Bebek Örgülerine İp Atlamalı Sepet Örgü Modeliİp atlamalı sepet örgü modelini bebek ve erkek örgülerine yakıştırıyorum. Ayrıca bu model ile bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Spor şık bir model oldu. Erkeklere daha uygun bir model olduğunu düşünüyorum. Model 3 ilmekle yapılıyor.

Örgünün başlangıcında ister lastik kullanın ister hemen modeli koyun. Önce ilmekleri şişe takıp ön taraftan örmeye başladım. Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde ilk modeli ördüm. Sonra tekrar bir ilmek ters bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde ikinci modeli örmeye devam ettim.

Örgünün arkasını çevirince ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Ön tarafta kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa geçirin. 3 ilmeği örmeden atlatıp sonraki 3 ilmeği aynen örün. İpi ön tarafa geçirip 3 ilmek örmeden atlatıp 3 ilmeği örerek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta aynı ilmekleri tekrar örmeden atlatıp sonraki 3 ilmeği aynen örün. Arka tarafta örmeden atlanan ilmekleri atlatırken ipi bu defa arka tarafa alın.

Ön tarafta ilmekleri aynen olduğu gibi örerek devam edin. Arka tarafta ilmekleri tekrar aynen örün. Ön tarafa geçince modeli kaydırarak devam ediyoruz. Kenar ilmeğinden sonraki bir ters bir düz bir ters şeklinde 3 ilmeği örüp ipi ön tarafa alın ve 3 ilmeği örmeden atlatın.

Örgünün arka tarafına geçince örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlayarak devam edin. Ön tarafta ilmekleri aynen örün. Modelin aralarında 2 sıra ilmekleri aynen örerek devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir