Erkek Örgülerine Uygun Spor Örgü ModeliErkekler ve erkek çocuklar için çok fazla model anlatımı bulunmuyor. Bu yüzden spor şık görünen bu modeli erkek örgüleri için kullanacağınızı düşünüyorum. Spor görünüme sahip olduğu için genç kızlara kazak ve hırka gibi örgülerde yapabilirsiniz. 

Model 6 ilmekle yapılıyor. En son 4 ilmek ilave etmeniz gerekiyor. İlmekleri ayarlayıp hemen modele başlayalım. Kenar ilmeğini alıp 2 ilmek ters örün. Sonraki 4 ilmeği düz örün. 2 ters 4 düz örerek sırayı tamamlayın. 

Arka tarafta bütün ilmekleri değiştirmeden olduğu gibi örün. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri tekrar aynen örün. İlmekleri olduğu gibi 6 sıra aynen örün. Ön tarafta yedinci sıraya geçince modeli değiştiriyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Başlangıçtaki 4 ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeği ters örüp 4 ilmek düz 2 ilmek ters şeklinde yeni modeli kuralım. İlmeklerin yerini karıştırmamak için alttaki 4 düz ilmeğin ortasında kalan 2 ilmeği ters örüp sonrasındaki 4 ilmeği düz örerek devam edin.

İlmeklerin yerini değiştirip 6 sırayı bu şekilde devam edin. Sonra örgünün ilk başlangıcında olduğu gibi kenar ilmeğini alıp 2 ilmek ters 4 ilmek düz şeklinde ilmekleri yerini değiştirin. 

Kenarlarda devam eden düz ilmekler sayesinde çizgili bir görünüm oluşmaktadır. Sayılarını değiştirip bebek battaniyesi yapımın dada kullanabilirsiniz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.