Erkek Örgüleri İçin Farklı Model SeçenekleriBugün erkek örgüleri için farklı seçeneklerdeki modelleri anlatacağım. Sizlere fikir verebilecek 4 ayrı erkek örgüsü için uygun olan modele yer verdim. Bu modelleri sadece yetişkin erkek örgüleri için değil erkek bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz. Erkek örgüleri için genelde çok fazla renkli ipler tercih edilmez. Genelde daha ağır ve pastel tonlar tercih edilir. Özellikle taş rengi kum rengi bej veya gri renkleri oldukça sıklıkla kullanılır.

Bugün ilk erkek örgü modeli için petrol mavisi renkli bir iple çalıştığım hoş ve haroşalı bir model yer alıyor. Model 3 boyutlu gibi görünen spor şık bir örnek. Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Yapılışı sizi zorlamayacak bir örnek. İlk olarak örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp sıra boyunca tüm ilmekleri düz olarak örün. Bunu her model değişiminde tekrarlıyoruz. Örgünün arka sırasında sıra boyunca ters olarak örün. Bu şekilde 2 sırayı bu şekilde her model değişiminde kullanıyoruz.

Modelin ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp ip arka tarafta iken bir ilmek örmeden atlatıp 4 ilmek düz örüp bir ilmek daha örmeden atlatın. Burası bir model bu şekilde sıra boyunca örgüye devam edin. Örgünün arka sırasında ön sırada örmeden atlatılan ilmekleri tekrar örmeden atlatıp diğer 4 ilmeği düz olarak örün. Bu şekilde 2 sıra daha örerek tamamlayın. Arada 2 sıra ön tarafta düz arka tarafta ters şeklinde örüp modeli kaydırarak tekrar uygulayın. İki modelin tam ortasında kalan yere yeni modeli uyguluyoruz.

İkinci erkek örgüsü modeli özellikle süveter ve kazak gibi örgülerde çok şık duracaktır. Özellikle süveter modeli için hangi örneği tavsiye edersiniz şeklinde sorular gelmektedir. Bu model çok uygun olacaktır. Bu model verev ilerliyor. Modelin ara boşluğunu istediğiniz şeklide genişleterek uygulayabilirsiniz. Açık renk iplerle çok daha belirgin oluyor. Bu model 4 ilmek ve katları ile hazırladın. Model sağ tarafa doğru kaydırılarak uygulanıyor. Dilerseniz modeli tam ters yöne doğru uygulayabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Sırada lastik gerektirmeyen bir örgü modeli var. Bu modelde çok amaçlı olarak kullanılabilir. Ben aralarda selanik ilmek kullandım. Böylece örgüye farklılık katmak istedim. İsterseniz sadece modeli kullanıp aralarda ikişer tane ters ilmek kullanarak örebilirsiniz. Bu model lastik yerine kullanılabilir. Aralara burgu modeli koyarak örgüyü çeşitlendirebilirsiniz. Yapımı kolay bir örnek istiyorsanız bu model tam size göre olabilir.

Son model alışıla gelmişin dışında farklı bir tasarıma sahip. Önü fermuarlı erkek ceket modeli olarak çok şık olacaktır. Süveter veya kazak gibi örgülere de uygundur. Bu modelde lastik gerektirmiyor.

Modellerin hepsinin yazının alt kısmında videolu anlatımları var. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.