Erkek Kadın Çocuk Ayırmadan Herkese Yapabileceğiniz ModelEvdeki herkes için kullanabileceğiniz spor şık bir örgü modeli ile sizler leyim. Bu modeli değişik şekillerde çalışabilirsiniz. Verev çizgi görünümünde olan bu modelin desenini seyrek veya sık olarak kullanabilirsiniz. Erkek, kadın, çocuk ayırmadan herkes için kullanabileceğiniz bir model oldu. Sizlere fikir vermesi için değişik sayılarda modeli çalışarak resimlerini paylaştım.

Sol tarafa doğru yan giden çizgili olan bu modeli isterseniz sağ tarafa doğru giden çizgili olarak da yapabilirsiniz. Ben bugün sizlere 6 ilmek ve katları şeklinde yapılışını anlatacağım. İlk olarak örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında ilk 2 ilmeğin yerini değiştirerek başlamanız gerekiyor. İkinci ilmeği örgünün arkasından şişin başına alıp yer değiştirin.Sponsorlu Bağlantılar


İlk ilmeği düz olarak örün ikinci ilmeği ise örmeden atlatın. Aradaki 4 ilmeği düz olarak örün. Sonraki 2 ilmeğin yerini değiştirin. İkinci ilmeği örgünün arka tarafından şişin başına geçirip düz olarak örün. Sonraki ilmeği örmeden atlatın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında örgü bitene kadar ters olarak örün. Model sadece ön tarafta kuruluyor.

Bu örgüde hangi sayıları kullanırsanız kullanın tek püf noktasına dikkat etmeniz gerekiyor. Örmeden atlatılan ilmek daima sol tarafa doğru kaydırılarak aktarılacak. Bu ilmek her defasında örmeden atlanacak. Aslında çok kolay bir model. Bu modeli 6 ilmeğin katları yerine 4 ilmeğin katları ile yapacak olursanız aynı şekilde her defasında iki ilmeğin yeri değişecek. Örgünün arkasına alınan ilmek her defasında örmeden atlanarak devam edilecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.